poniedziałek, 21 października 2013

Jesiennie, czyli jak nie dać się chandrzeObiecywałam kilka postów z racji jesieni, więc nie zwlekam z tym, aby wam przybliżyć dziś jeden temat ;D

Chandra - w teorii "złe samopoczucie, stan przygnębienia i poczucie beznadziejności" .. W praktyce gorzej.
Jednak jest wiele sposobów, żeby temu zapobiec, chociaż jak wiemy- każdy jest inny ;)


Oddanie się pasji
Nic tak nas nie porywa jak pasja i nie poprawia humoru, jak to, że jest coś dla nas, w czym czujemy się dobrzy. Ja osobiście nie odnalazłam jeszcze takiej PASJI, jednak stale do tego dążę!
Wypełnianie sobie czasu myśleniem o tym to fajna rzecz ;)

Dbanie o ciało, dbaniem o umysł
Według mnie jest to podstawa każdej jesieni. Dbamy o swoje zdrowie m.in. ciepło się ubierając, biorąc leki na odporność, jedząc zdrowe rzeczy i nawilżając po raz kolejny dłonie wysuszone przez wiatr ;D .. Tak naprawdę jest to niesamowitym plusem dla naszego samopoczucia! To cudowne uczucie, gdy wiemy, że robimy dla siebie jak najlepiej! 
Do tego możemy też zaliczyć sport. Jest to również sposób na zdrowie, a gdy np. widzimy ile przebiegliśmy, od razu poprawia nam się humor, bo to jest dobre.

Muzyka inspiracją
Gdy minęła pora na śpiewanie "Holidays!", zamiast śpiewać, rozmyślamy co tak naprawdę robilibyśmy, gdyby były jeszcze wakacje. Słuchając pozytywnych piosenek nie zauważamy jesiennej pogody i co ważne- według mnie muzyka najbardziej inspiruje wiosną i jesienią. Dlaczego? Sama nie potrafię tego uzasadnić. Być może dlatego, że są piosenki sezonowe- o wakacjach- na lato i o świętach Bożego Narodzenia- na zimę. A pory roku pomiędzy nimi wypełnia "inna" muzyka ;)
Was również pierwsza-lepsza piosenka motywuje, by ruszyć tyłek i cieszyć się chwilą?

Czas na książki
To chyba najbardziej lubimy w jesieni! Chwila, gdy za oknem pada deszcz, a my siadamy przy różnych "źródłach ciepła" z herbatą i rozkoszujemy się lekturą. Człowiek wtedy myśli, że dla takich chwil warto żyć.. Magia!

Refleksje i zmiany
Czas na przemyślenia i plany. Co idzie za tymi przemyśleniami? Zmiany przez nas podjęte i postanowienia! To zdecydowanie dobra droga do doskonalenia charakteru i polepszenie kolejnych dni. Wy też pomyślicie o zmianie postępowania na lepsze?

Organizacja przyjacielem
Coś co lubię! W tę porę roku łatwiej idzie mi organizowanie pewnych rzeczy, a do głowy przychodzi mi wiele pomysłów. Jednak mój kalendarz jest moim serdecznym kolegą nie tylko na jesień. Pomaga mi w wielu sprawach, nie tylko w organizacji obowiązków szkolnych, czy domowych. Jest dobrym współpracownikiem przy obmyślaniu planu dnia. Notes jest moją "skrzynią" inspiracji, motywacji i list do wykonania :)

Kolorowe szaliki nie tylko dla zdrowia
- Czyli moje ulubione zakupy sezonowe! Uwielbiam otaczać się szalikami, chociaż mam ich niewiele. To świetne, gdy każdy chodzi wtulony w szalik, komin, czy inne coś *_* . Marzę, by jak najszybciej w tym miesiącu zakupić sobie cieplutkie czapki, rękawiczki i szaliki :3

Sztuka wyszukanym wyjściem z nudy
Tej jesieni chciałabym odwiedzić jakieś muzeum, czy pójść na jakąś wystawę. Jest to super wyjście, gdy chociażby chcemy rozwinąć swoją wyobraźnię, czy zdobyć inspirację. Będę miała oczy szeroko otwarte, jeśli chodzi o galerie obrazów, czy fotografii!

Jesień klimatem, klimat jesienią
Jesień jest bez kompromisowo najlepsza jeśli chodzi o nastrój, który ze sobą niesie. Myślę, że jesienna chandra wcale nie jest czymś fajnym, ponieważ szkoda czasu na smutki, trzeba zacząć osiągać sukcesy! :3

Mam nadzieję, że jakoś was zainspirowałam i nie dacie sobie szansy na zmianę humoru na zły, szczególnie teraz! :)


xoxo

2 komentarze:

 1. świetny post!
  tez nie znalazłam jeszcze pasji...

  OdpowiedzUsuń
 2. Może taką pasją jest dla Ciebie prowadzenie bloga? Lub fotografowanie?

  Dzięki za takie pomysły. Mnie wprawdzie nie trzeba specjalnie przekonywać do czytania książek, ale może na przykład popracuję nad sobą, zadbam o ciało i o zdrowie :-).

  A ja oprócz szalików kocham też... botki! <3

  OdpowiedzUsuń

Baaaaaardzo dziękuję za każdy komentarz ♥
Nie reklamuj się na moim blogu ;)