piątek, 30 sierpnia 2013

o pewnej książce slów kilka


Jakiś czas temu w notce było zamieszczone zdjęcie książki, której autorem był Carlos Ruiz Zafón - od niedawna mój ulubiony autor :). Chciałabym zaznaczyć, że nie z przypadku czytam kolejną jego książkę :)
Około miesiąc temu skończyłam czytać "Książę Mgły" .. i książka niesamowicie mi się spodobała! Mam ochote przeczytać ją jeszcze raz! :D Niestety czekają na mnie inne książki "w kolejce" ^^
Historia jest utrzymana w bardzo fajnym klimacie, bywają troszkę straszniejsze momenty, ogólnie podziwiam autora, jest mega!
Bardzo was zachęcam do przeczytania!
Co ciekawe książki Zafóna są bardzo tanie! Książka, o której mówię ma koło 200 stron a kosztuje niecałe 10 złotych! Niesamowite, tak dobre ksiązki za taką cenę .. ;o ("Cień wiatru" kolo 15zł)
Chyba skuszę się któregoś dnia na kupno, ponieważ akurat ta wypożyczona jest z biblioteki *_*

opis:
Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje w domu niegdyś należącym do rodziny Fleishmanów, których dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj dziwne rzeczy; nocą w ogrodzie Max widzi posągi artystów cyrkowych. Dzieci poznają kilkunastoletniego Rolanda, od którego dowiadują się różnych ciekawostek o miasteczku i o zatopionym pod koniec pierwszej wojny statku. Poznają także dziadka Rolanda, latarnika Victora Kraya. To on opowie im o złym czarowniku, Księciu Mgły, który gotów jest spełnić każdą prośbę lub życzenie, ale w zamian żąda bardzo wiele. Coś, co dzieciom wydaje się jeszcze jedną miejscową legendą, szybko okazuje się zatrważającą prawdą.
 Musiało upłynąć wiele lat, by Max zdołał wreszcie zapomnieć owe letnie dni, podczas których odkrył, niemal przypadkiem, istnienie magii.


Co wy na to, żeby czasem w notce pojawiały się moje rysunki ? :>

xoxo

1 komentarz:

  1. haha, może i książki w wersji kieszonkowej są tanie, ale jakby się przypatrzeć to za "Cień Wiatru" w wersji z miękką okładką trzeba zapłacić 32 zł :3

    OdpowiedzUsuń

Baaaaaardzo dziękuję za każdy komentarz ♥
Nie reklamuj się na moim blogu ;)